Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Již dnes se neváhej přihlásit k odběru newsletteru!
Co je REGNUM VINI aneb Kdo vlastně jsme?

 

Jsme rodinná firma. Ano, poměrně klišé, ale je tomu tak. V roce 2008 tenhle projekt založil Zdeněk Sklenský starší a v roce 2012 jej musel ukončit. Tohoto roku jsme však nápad rozjeli znovu a budujeme novou budoucnost projektu REGNUM VINI. V tom, co začal otec, pokračuje syn a jedou v tom společně! Naše budoucnost není rozsáhlá, ale s vámi ji můžeme dosáhnout!

 

 

VÍNO DNES ZÍSKÁVÁ NA VÝZNAMU A PATŘÍ K ŽIVOTNÍMU STYLU VE VŠECH SPOLEČENSKÝCH VRSTVÁCH.“

Je příjemné posedět u lahve vína s přáteli a známými, protože víno nejen vytváří přátelskou a nenucenou atmosféru, ale samo se stává klíčem k novým poznatkům a zkušenostem. Víno poskytuje nepřeberné bohatství prožitků a požitků.                                                                                                        

Prostřednictvím projektu REGNUM VINI se snažíme dále rozvíjet kulturu pití vína a předávat svoje zkušenosti všem přátelům a milovníkům vína.

Člověk je tvor konzervativní, najde to co mu chutná a toho se drží. Ve světě vína je to obrovská škoda. Pokud pijete stále to stejné víno, klamete především sebe. Je to, jako byste se dívali stále na stejný díl seriálu Přátelé, a na ostatní díly se nikdy nepodívali.  Není to pošetilé?

Proto nabízíme vína především v degustačních setech. Kde Váš zážitek prohloubíme. Pokud začnete víno vnímat v souvislostech, máte šanci proniknout do světa vín a rozšíříte si obzory.

Není pravda, že musíte být nejlepší degustátor vína, abyste si víno dokázali vychutnat a ocenit. Naopak, svět je otevřen každému, který se nebojí experimentovat.    

Projekt REGNUM VINI představuje náš životní postoj k vínu a k lidem, kteří tento ušlechtilý nápoj pro Vás připravují.

 

 

ZDENĚK SKLENSKÝ - NÁŠ SOMELIÉR

„Po deseti letech praxe jako vinohradník, sklepmistr a technolog jsem se začal věnovat prezentaci vín jako sommelier a degustátor. Za cíl jsem si vytkl popularizaci pití kvalitního a kulturního vína a vzdělávání veřejnosti.

V roce 2003 jsem absolvoval svou první veřejnou řízenou degustaci. Dnes se již počítají na stovky. Dělal jsem degustace pro největší firmy v Česku (ČEZ, Škoda Auto, ČNB atd.). Spolupracoval jsem a jezdil na turné s reprezentačním týmem kuchařů České Republiky.

V letech 2005-2008 jsem pracoval jako degustátor a sommelier ve firmě Vinselekt Michlovský. Pod vedením vinařského guru Miloše Michlovského jsem absolvoval „vysokou školu degustace“.

Stal jsem se hodnotitelem mezinárodních výstav vín pod patronací OIV.

V říjnu 2008 jsem založil projekt REGNUM VINI, kterému se věnuji dodnes.

Ve svých naučných seminářích „PRŮVODCE KRÁLOVSTVÍM VÍN“ a „SVĚTOVÉ ODRŮDY“ se snažím nadále vzdělávat milovníky vína a poznávat svět vína.

V kurzu „SOMMELIER REGNUM VINI“ vzdělávám personál gastronomických zařízení. Kurz je zaměřen pro jednotlivé restaurace, vinárny a hotely.

_____________________________________________________________________________

  • držitel certifikátu degustátora dle norem DIN, ÖNORM a ISO platného v celé EU – 2006
  • Certifikát Sommeliera – 2012
  • člen komisí Mezinárodních výstav vín OIV – MUVINA Prešov, AWC Vienna
  • člen komise expertů pro zatřídění Svatomartinských vín
  • člen Asociace Sommelierů ČR 2012
  • Sommelier Galerie vín Lednice - 2016

 

 

Za kvalitu vín ručím svým jménem,

 

Zdeněk Sklenský."

Nebojte se přihlásit k odběru našeho newsletteru
třeba i něco pošleme...
© Všechna práva vyhrazena Regnum vini 2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz